Уважаемые форумчане! Если в разделе "Болезни" вам не ответили в течение суток, пожалуйста, обратитесь на соседние форумы о попугаях, чтобы не упустить своевременное начало лечения.


>>> Объявляется набор в команду форума <<<

Т.зв. "Мегабактерія", дріжджі зобу птахів, AGY - лікування

Консультації та рекомендації з лікування хвилястих папуг .
Діагностика захворювань папуг .
Правила форума
Перед створенням нової теми, або написанням повідомлення у вже створену тему, де потрібна консультація фахівця з хвороб , прочитайте, будь ласка, правила створення тем з використанням кнопки Изображение
Сообщения: 3
Регистрация: 20 мар 2021, 13:10
Репутация: 0
Благодарил (а): 1 раз

Т.зв. "Мегабактерія", дріжджі зобу птахів, AGY - лікування

Получить ссылку это сообщение #1 Володимир Лозицький » 20 мар 2021, 14:37

Вітаю.

Тиждень тому я у відчаї шукав по всіх усюдах, як лікувати дріжджову хворобу зобу мого хвилястика (також відому, як "мегабактерія" та AGY, Avian Gastric Yeast, "Втрата Ваги",Going Light, GL та Wasting Sickness). Я зрозумів, що більшість птахів не виживає, проте мій Чіпа ще їв сам, важив ще 31 грам і тому я твердо вирішив, що він виживе. Станом на сьогодні, за 8 днів, мій папужка повністю одужав, багато їсть, набрав 5 грамів ваги (до 36 грамів), і не дає мені спати з 7 ранку сонячної суботи. Сподіваюся, коротка витяжка прочитаних мною наукових статей (в т.ч., австралійських) та складена на її основі методика лікування, які врятували Чіпу, допоможуть врятувати чиєсь щастя ще комусь. Отже:
ДІАГНОСТИКА, ключові симптоми:
1. Папуга дуже багато спить (перед початком і в перший день лікування Чіпа спав майже весь день).
2. Папуга дуже роздутий настовбурченим пірячком, нагадує новорічну іграшку або горобчика в мороз.
3. Папуга справді мерзне, в нього холодні дзьобик та лапки навіть якщо в приміщенні тепло.
4. Папуга змінює свої звичні харчові звички (будучи здоровим, ЧІпа їсть практично одні колосочки чумизи і гречку, кормову суміш майже не чіпає; проте як захворів, то їв майже лише один корм - коли ми придивилися уважніше, побачили, що він вибирає лише зернятка вівса).
5. Папуга їсть багато піску. Багато означає СПРАВДІ багато.
6. Папуга багато часу проводить над їжею - проте навіть коли він справді гарно поїв -
7. Папуга вибльовує корм, особливо після того, як він багато поїсть. При цьому він робить характерні "годуючі" кивання головою, ніби годує улюбленця, але тут видно що йому це некомфортно, або навіть боляче.
8. Папуга може (якщо він ручний) весь час проситися до вас на руку чи плече - грітися.
9. Послід очевидно не нормальний - багато рідини (як пронос), можуть бути неперетравлені цілі зернятка, загалом кавелдик більший за розміром (ніби роздутий) і характерно-темного, від зеленого до майже чорного кольору.
10. Папуга втрачає вагу. Кажуть, якщо вага опускається нижче 30 грамів, то це кінець.

ЛІКУВАННЯ
-1. Слід негайно усвідомити, що це серйозна хвороба, і лікування має початися за першої ж можливості.
0. Стандартом протигрибкової терапії є гаваж амфотерицином В двічі на день протягом 30 днів, проте особисто я цього не пробував - якби Чіпа таке й пережив, то я точно ні. Тому альтернативне лікування, описане нижче НЕ Є загальновизнаним найбільш ефективним методом. Але Чіпу воно врятувало.
1. а) Фунгіциди. Флуконазол в концентрації 150мг/Літр щодня додається до питної води (про воду див. також п.2) до суттєвого покращення стану. Я давав його протягом 5 днів. Практично я робив це так: вміст однієї желатинової капсули в дозі 50мг висипається на чистий лист А4, після чого купка двічі розділяється лезом на дві половинки (1/2, потім ще раз, до 1/4) це буде 12 мг. Ці 12 мг всипаються у 80 мл питної води.
б) Ністатин 500.000 ОД - цілу таблетку розтрощуєте між двома ложками і всипаєте порошок до корму птаха. На відміну від флуконазолу, він нерозчинний у воді, практично не всмоктується у ЖКТ і тому не проявляє системної токсичності. Через це, навіть зважаючи на його загалом нижчу протигрибкову активність, ністатин можна і потрібно давати у колосальних дозах - це цілком безпечно.
2. До питної води ТАКОЖ додається одна чайна ложка (5мл) 5% оцту (пятивідсоткового!) на 75мл питної води (спершу оцет, потім флуконазол, злегка розбовтати). Підвищена кислотність згубна для дріжджів, а вражаючи зоб птаха, вони порушують нормальну секрецію шлункового соку і завдяки цьому неконтрольовано розмножуються - запускається спіральний процес із самопідсиленням - щобільше дріжджів, то більше запалення, слизу і кровотеч у ЖКТ, тим менша кислотність, тим більше дріжджів. Задача лікування, взагалі, стоїть не в тому, аби повністю знищити грибки (це практично неможливо), а розірвати це коло хвороби. Окрім того, є дані, що флуконазол набагато ефективніший у поєднанні з оцтовою кислотою (саме оцтовою, в статті також вивчалися дії молочної та лимонних кислот - вони не дали такої синергії). Папужка бути пирхати від такої води - не бійтесь, вона йому не нашкодить, і навіть якщо він буде півдня її утримуватись, врешті спрага змусить його нормально попити - будьте терплячими. Памятайте, це ліки, без них у птаха шансів небагато.
3. Якщо у вас стоїть грубий пісок з ракушняком - замініть його на дрібний. Він, по-перше, не буде дряпати запалені слизові пташки, по-друге, ракушняк (крейда) нейтралізують кислоти, які зараз потрібні для знищення дріжджів.
4. Закріпіть у клітці віхоть свіжого промитого тимяну і міняйте його кожен день. Тимян - сильний природний фунгіцид, і мабуть, смачний для папужок, бо Чіпа їв його кожен день. Він цілком безпечний для всіх птахів.
5. У корм, перші 5 днів, я також досипав Лінекс (бактеріальний препарат) - з метою витіснення дріжджової флори ЖКТ птаха молочнокислою. Згодом ветеринар сказала мені, що це сумнівний метод, бо флора птахів надто відрізняється від людської. Як би то не було, Чіпі це не зашкодило.
6. Додавайте у корм або воду комплексні вітаміни для птахів згідно інструкції з дозування.

ТРИВАЛІСТЬ ЛІКУВАННЯ - До суттєвого покращення стану, проте НЕ МЕНШЕ 7 ДНІВ.

На пятий день у Чіпи суттєво зросла активність, він почав співати і вже менше спав. Послід став нормальним; я здав його на мікроскопію у ветклініку і отримав результат, що це "послід здорового птаха". В ньому були, все ж, одиниці "мегабактерій", проте повністю їх вилікувати практично неможливо, та й непотрібно - це "умовно-патогенна" флора ЖКТ птахів і за міцного імунітету і нормальної кислотності шлункового соку, вони не шкодять і не викликають хвороби.

Щасти вам і нехай ваші пташечки не хворіють!



Сообщения: 488
Регистрация: 12 ноя 2020, 18:46
Репутация: 19
Откуда: Беларусь
Поблагодарили: 52 раза

Т.зв. "Мегабактерія", дріжджі зобу птахів, AGY - лікування

Получить ссылку это сообщение #2 Фрэшка » 20 мар 2021, 17:37

Володимир Лозицький, спасибо за переданный опыт!!!
Больше не болейте!!
За это сообщение автора Фрэшка поблагодарил:
Володимир Лозицький (21 мар 2021, 16:06)

Сообщения: 3
Регистрация: 20 мар 2021, 13:10
Репутация: 0
Благодарил (а): 1 раз

Т.зв. "Мегабактерія", дріжджі зобу птахів, AGY - лікування

Получить ссылку это сообщение #3 Володимир Лозицький » 21 мар 2021, 16:06

Фрэшка, Спасибо, взаимно :)

Сообщения: 3
Регистрация: 20 мар 2021, 13:10
Репутация: 0
Благодарил (а): 1 раз

Т.зв. "Мегабактерія", дріжджі зобу птахів, AGY - лікування

  • 0

Получить ссылку это сообщение #4 Володимир Лозицький » 23 апр 2021, 15:26

Доповнення від Чіпи. Для профілактики важливо тримати мікрофлору птаха в нормі.
1. Передусім, це передбачає повноцінне харчування. Звичайні зернові суміші, навіть той самий популярний Prestige НЕ Є 100% повноцінним харчуванням (про що добросовісні виробники, ті ж Versele-Laga самі пишуть на упаковці). На Заході кожен ветеринар у першу чергу радить перевести дієту з зернят на т. зв. "пелети" - це комбінований сухий корм, який містить усе разом (зернята, фрукти, вітамінно-мінеральні присадки) у формі дрібних гранул. У тої ж Versele-Laga є пелети (B14, на жаль, лише в Інтернетмагазинах поки що) для хвилястиків. З таким кормом ви можете бути певні, що птах 100% отримує всі необхідні речовини і ризик гіповітамінозу чи нестачі мікроелементів виключено. Дорослого птаха перевести на такий корм може бути досить складно, але воно того варто. Якщо ж ну прямо ніяк з 30ї спроби, тоді обов'язково забезпечте птаха вітамінно-мінеральними комплексами, які додаються у корм або воду (Trixie, наприклад).
2. Якщо ж хвороба все ж прийшла, або під час одужання, птаху окрім вищепереліченого також потрібні пробіотики. Як і з багато чим іншим для птахів, в Україні зі спеціалізованими пробіотиками біда, проте Чіпа рекомендує вітчизняний Імунобактерин-D. Хоча його призначають усім від великої рогатої худоби до пушного звіра, особисто нам від допоміг нормалізувати роботу ЖХТ та набрати вагу після хвороби - і ефект набагато відчутніший, ніж від "людського" Лінексу. НІ В ЯКОМУ РАЗІ не купляйте препарати групи ВЕТОМ - це підробка, ніякий бактерій там немає, про що свідчить повна відсутність будь-якого запаху та смаку, окрім солодкого - це лише суміш кристалічного цукру та пудри, і від цукру птаху стане лише гірше.

 


  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Хвороби, лікування хвилястих папуг»

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 7 гостей